DSC_0122

Jasełka 2017

Grudzień to dla nas wszystkich szczególny miesiąc. To czas przedświątecznych porządków, zakupów i krzątaniny. Jest to sezon pracowitych, a zarazem miłych przygotowań i oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia, które są czasem niezwykłym, pełnym dobroci, refleksji nad tym, co ważne, istotne, a zarazem niedoścignione. To czas skupienia, spełnienia i oczekiwania na cud Boży.

Dla dzieci jest to czas wielkiej radości, niespodzianek i przeżyć, które często zapadają w pamięci na całe dorosłe życie. Któż z nas nie pamięta oczekiwania na pierwszą gwiazdkę, choinkę, prezenty… Dlatego jest mi bardzo miło, że znaleźliśmy chwilę, aby spotkać się dzisiaj na naszej przedszkolnej uroczystości. Przekazujemy w ten sposób naszym dzieciom tradycję, że okres Bożego Narodzenia to nie tylko spotkania w gronie najbliższej rodziny, ale także spotkania w szerszym gronie, m.in. w gronie przedszkolnej społeczności.

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym Przedszkolu. Dziś dzieci 6-letnie z grupy SMERFY i Lenka z gr. Skrzaty zaprezentowały swoje zdolności aktorskie podczas Jasełek pt. „Europa Bogiem silna”. Rano wystąpiły przed społecznością przedszkolną, natomiast popołudniu przedstawienie obejrzeli rodzice, dziadkowie i przyjaciele. Dzieci włożyły w przygotowanie występu wiele serca, pracy oraz trudu. Mali aktorzy poprzez grę aktorską chcieli przypomnieć o tradycjach i zwyczajach wielokulturowych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

[peg-gallery album=”https://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/103802150532483221753/albumid/6506453032097916929?alt=rss&kind=photo” ]

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email