Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 8 listopada w naszym Przedszkolu, obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu Polski “Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie dzieci z grupy Stokrotki zaśpiewały piosenki patriotyczne i recytowały wiersz opowiadający o Symbolach Narodowych oraz o dostrzeganiu piękna Ojczyzny.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie oraz postawa nagrodzone zostały brawami.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Po obiedzie najstarsze grupy zaopatrzone w biało- czerwone chorągiewki i biało – czerwone wstążeczki, poszły na Rynek aby obserwować odbywającą się tam Uroczystość Święta Niepodległości. Duże wrażenie na dzieciach zrobił odtańczony przez uczniów z Liceum Ogólnokształcącego “Polonez”.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.