Niepodległa do hymnu

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Jest więc to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.

W naszym przedszkolu od najmłodszych lat dzieci uczą się patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej i szacunku dla polskich symboli narodowych. W tym roku Święto Niepodległości w naszym przedszkolu obchodziliśmy 10 listopada 2021r.

Całe przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu”. Wszystkie przedszkolaki, siostry oraz panie ubrane w stroje galowe z kotylionem w barwach narodowych na piersi odśpiewali o symbolicznej godzinie 11:11 „Mazurek Dąbrowskiego”, łącząc się tym samym z całą Polską. Po obiedzie, o godzinie 12.00 dzieci z najstarszych grup: Stokrotki i Żółwiki, z Siostrą Dyrektor i wychowawcami udali się na rynek, gdzie przypatrywali się jak uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz ich rówieśnicy z pozostałych śremskich szkół ponadgimnazjalnych odtańczyli tradycyjnego poloneza. Pamięć o tych którzy walczyli wówczas na wszystkich frontach wojny winna być przekazywana z pokolenia na pokolenie i uroczyście świętowana 11 listopada.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.