received_1018724811806912

Spotkanie opłatkowe Stokrotki

Święta Bożego Narodzenia to czas piękny i wyjątkowy, dlatego też w grupie Stokrotki, dnia 18 grudnia 2019 r. odbyły się zajęcia otwarte połączone ze Spotkaniem opłatkowym z Rodzicami. Dzień ten był bardzo uroczysty i nastrojowy. Dzieci wraz z Rodzicami wysłuchały krótkiego opisu dotyczącego tradycji ubierania choinki i zwyczaju zawieszania na niej bombek.

Następnie dzieci zatańczyły do piosenki “Zaczarowana choinka”. Po części artystycznej tata Lilki przeczytał z Biblii fragment o narodzeniu Pana Jezusa. Po krótkiej modlitwie życzenia złożyła Siostra Dyrektor i Pani Lilka a następnie życzenia świąteczne składali sobie wszyscy Rodzice, dzieląc się jednocześnie opłatkiem. Rodzice wraz z dziećmi wykonali także kolorową bombkę na choinkę. Na zakończenie zaproszeni goście w radosnym, świątecznym nastroju, słuchali kolęd przy kawie i słodkim poczęstunku. Zaskoczeniem dla wszystkich była wizyta św. Mikołaja, który rozdał dzieciom prezenty a dzieci zaśpiewały dla Niego piosenkę.

Wprowadzeniem dzieci w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia był również Uroczysty, Wigilijny obiad w Przedszkolu, w piątek, 20 grudnia. Dzieci w podniosłej atmosferze spożywały niektóre z tradycyjnych polskich potraw.

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email