20191203_092011

Warsztaty w Zespole Szkół Politechnicznych

3 grudnia 2019r.dzieci z grupy Stokrotki udały do Zasadniczej Szkoły Zawodowej na zajęcia, podczas których zgodnie z  przedświąteczną tradycją piekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pani Agnieszki i uczennic  przygotowanie wypieków szło sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki w każdej grupce wygniatały i wałkowały ciasto. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w piekarnikach. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrem i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne i były bardzo smaczne o czym przekonały się same dzieci, kosztując przygotowane wcześniej wypieki. 

Następnie dzieci udały się na zajęcia fryzjerskie aby pod okiem uczących się tego zawodu uczniów oraz pani Mirki i pani Justyny, pogłębiać swoją wiedzę na temat zawodu fryzjera, poznawać przybory, sprzęt i kosmetyki potrzebne do wykonania odpowiedniej fryzury.  

Na zakończenie dzieci udały się do warsztatu samochodowego w celu poznania zawodu mechanika samochodowego. Pan Paweł oprowadził nas po warsztacie w którym uczniowie uczą się zawodu mechanika samochodowego. Dużym przeżyciem była jazda w górę i w dół na podnośniku samochodowym. 

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za przybliżenie swojej pracy i różnych zawodów oraz za pyszne ciasteczka 🙂 

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email