Zajecia dla dzieci 4 – letnich

Dzień dobry. Witam Was drodzy Rodzice!  I Was kochane dzieci!  Nie zapomnieliśmy o Was. Wciąż o Was myślimy i bardzo za Wami tęsknimy. 

Codziennie na stronie Internetowej naszego przedszkola będą pojawiały się zadania dla dzieci. Liczymy na Państwa wsparcie i współpracę w tym trudnym czasie…. 

Temat tygodnia: Wiosenne przebudzenia 

Temat dnia:  Wszystko rośnie 

Proszę, aby dziecko opisało kwiatki, przyjrzało się im. Proszę pomóc nazwać je dziecku. Dziecko próbuje odpowiedzieć na pytania: 

– czy te kwiaty zawsze tak wyglądały,  

– czy wiesz, jak rosną kwiaty i od czego zależy ich wzrost. 

– wiesz, jak nazywa się ten kwiat  proszę pokazać dziecku ilustracje https://muratordom.pl/galeria/krokusy-w-ogrodzie-wiosenne-kwiaty-zdjecia-kwitnacych-krokusow/gg-yeoj-X7ZC-Soh1/gp-YMwt-FcQd-3bMR  

Proszę powiedzieć dziecku. To jest krokus. Dziecko próbuje odpowiedzieć: 

– Opisz jego wygląd, co wiesz na temat krokusów? 

Proszę przeczytać dziecku. Odmiana krokusa rosnącego w górach jest pod ochroną i nie wolno go zrywać. Inne gatunki krokusów można uprawiać w ogródkach. Najczęściej spotyka się krokusy o płatkach fioletowych, pomarańczowych i białych.  

  • Narysuj łąkę pełną krokusów w kolorach żółtych, fioletowych i białych.  

• Zabawa „Deszcz i kwiaty” –  nagranie muzyki relaksacyjnej, spryskiwacz. 

 Dziecko to kwiat. Siedzi skrzyżnie na dywanie z zamkniętymi oczami.  Włączamy muzykę relaksacyjną https://www.youtube.com/watch?v=Aa6UVcSJjG8 . Następnie przechodzi my do dziecka i delikatnie kierujemy  w jego stronę mgiełkę wody ze spryskiwacza. Jeśli dziecko poczuje wodną mgiełkę, klęka i porusza podniesionymi do góry rękami w jedną i w drugą stronę – płatki falują, dziecko wstaje i wykonuje własne improwizacje taneczne do muzyki.  

  • Zabawa ruchowa – Motyle. Dziecko jest motylem. Rodzic jest kwiatem. Motyl wypowiada słowa rymowanki: Motyle, motyle polecą za chwilę. Następnie powoli i delikatnie wznosi ramiona, rozchylają dłonie i machają nimi – biegają po dywanie, naśladując lot motyla. Na zawołanie Rodzica wracają i siada przed Rodzicem – kwiatem. Powtarzamy zabawę kilka razy.  

Powodzenia życzę. Ściskam mocno wszystkie „Żółwiki’’ Arleta Drzewiecka. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.