IMG_8173

Żółwiki w Zespole Szkół Politechnicznych

10 grudnia we wtorek dzieci z grupy Żółwiki odwiedziły Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie. Przedszkolaki zwiedziły pracownie i poznały różne zawody. Pierwszą pracownią była pracownia fryzjerska. Żółwiki mogły usiąść na wygodnym fotelu fryzjerskim, a uczennice i uczniowie z klasy pierwszej technikum wyczarowali na głowach dzieci niesamowite fryzury.

Nad całością czuwała pani Justyna Tuszyńska mentorka fryzjerek. Drugą pracownią była pracownia samochodowa, gdzie pod czujnym okiem pana Macieja Walewskiego przedszkolacy mogli usiąść za “kółkiem” i zmieniać biegi. Chłopcy byłi bardzo zainteresowani skrzynią biegów i silnikiem. Być może to przyszli uczniowie tej szkoły. Przedszkolacy wzięli udział w krótkiej lekcji w handlówce. Mogli nabijać ceny na kasie i odrywać paragony, każdy przedszkolak został “ometkowany”.

Ostatnią pracownią były warsztaty samochodowe. Dziękujemy panu Pawłowi Urbaniakowi za możliwość zobaczenia przyrządów i sprzętów potrzebnych do diagnostyki samochodu. Na zakończenie naszej przygody przedszkolacy zaśpiewali piosenki o Mikołaju i o Pingwinku oraz zatańczyli. To był dzień pełen wrażeń i przygód. Dziękujemy Dyrekcji szkoły za umożliwienie dzieciom poznania zawodów. Nauczycielom i młodzieży za pomoc i życzliwość. Pani Mirosławie Golińskiej za koordynację projektu.

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email