Ruszamy z II edycją projektu edukacyjnego “Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Ruszamy z II edycją projektu edukacyjnego “Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Na początku lipca nasza placówka otrzymała Certyfikat Wzorowej Placówki Małego Misia w świecie wielkiej literatury. 

Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym, dzięki Państwa pomocy osiągniemy kolejny sukces.  

Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.  

W projekcie jest do wykonania 8 zadań. Na samym początku zaczniemy realizować 3 zadania.  

Pierwsze z nich brzmi “Mały Miś – Czytające Przedszkolaki, czyli tzw. Wersja przedszkolna”. Realizując to zadanie, rozwijamy u dzieci czytelnictwo zarówno w domu, jak i przedszkolu. Poszczególne grupy, będą zabierać naszego projektowego Misia do domu wraz z dzienniczkiem, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dziecko wykonuje pamiątkowy rysunek. W tym roku czytamy polskie utwory literackie.  

Drugie zadanie jest to Misiowy Wolontariat. W tym module nauczymy dzieci wrażliwości społecznej oraz pomagania innym i odpowiedzialności za otaczający świat.  

Trzecie zadanie to Play with Little Teddy Bear. Oj będzie się działo, język angielski w naszym przedszkolu odbywa się regularnie. Dzieci wraz z anglistą przygotują “Misiowy słownik obrazkowy” zawierający ilustrację haseł związanych z bajkami i baśniami lubianymi przez dzieci.  

O kolejnych zadaniach będę informowała na bieżąco!  

Mam nadzieję, że wspólnymi siłami, zdobędziemy kolejny Certyfikat.  

Jagoda Lubiejewska 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.