IMG_5653

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to dzień, na który dzieci czekają cały rok. Wszystkie dzieci przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne , na których oczywiście króluje Mikołaj oraz laurki, którymi obdarowuje długo oczekiwanego gościa.

Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień – 6 grudnia i wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola, lecz zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, popatrzył na przygotowane przez nich, wiszące na tablicach, prace. Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci.

Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych. Dzieci z grupy Stokrotki, pierwszy raz witały św. Mikołaja w Przedszkolu. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, powiedziały wierszyk i rozmawiały z Mikołajem, oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci z innych grup: Żabek, Pszczółek, Skrzatów i Smerfów. Nasze starszaki, musiały wykazać się nie lada cierpliwością, ponieważ Mikołaj zawitał do nich nieco później. Jednak rozmowa z gościem, zabawa, kolorowe książeczki, zrekompensowały dzieciom długie oczekiwanie. Święty Mikołaj podarował także każdej grupie słodkości. Prezentem, nasz zacny Gość obdarował także wszystkich pracowników przedszkola, odwiedzając biuro i przedszkolną kuchnię.

Wszystkie dzieci, bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko.
Zdjęcia zrobione ze św. Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

[peg-gallery album=”https://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/103802150532483221753/albumid/6498402383314581809?alt=rss&kind=photo” ]

Udostępnij ten wpis:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email