Jasełka

Dzisiaj nad POLSKĄ, dzisiaj nad POLSKĄ,

wesoła nowina ,że Bóg wcielony, że Bóg wcielony

z nami żyć zaczyna …..

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Przedszkolu Niezapominajka w Śremie. W tym roku grupa 6 latków – Pszczółki przeprowadziła tę uroczystość w auli Liceum Ogólnokształcącego dnia 13.12.2018r., rano dla społeczności przedszkolnej i popołudniu dla Rodziców rodzeństwa i Dziadków integrując dom rodzinny i przedszkole, wprowadzając nastrój świąteczny oraz pokazując rodzicom i dziadkom umiejętność prezentowania swoich umiejętności wokalno – recytatorskich, tanecznych przed najbliższymi.

Aktorzy otrzymali gromkie brawa . Siostra dyrektor złożyła wszystkim obecnym życzenia bożonarodzeniowe. Następnie wzajemnie złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem.

Piękne anioły, troskliwi pasterze zaskoczeni przy ognisku, trzej królowie Wszyscy biegną do stajenki z darami, różnorodnymi, ale przydatnymi Nowonarodzonemu. Przybywająca na końcu do stajenki POLSKA dziękująca Bogu.

Jestem Polska staję u stajenki progu ,

aby za wszystko podziękować Bogu .

Panie tyś mi kazał strzec polskiego ducha ,

O niech z Tobą niebo całe o jej męstwie słucha .

Kiedyś z pieśnią szła do boju świętej wiary bronić,

Więc jej syny wawrzynami trzeba przyozdobić!

Dużo cierpień, dużo krzyków w swych dziejach znosiła

Lecz przy Bogu stała wiernie , w tym jej moc i siła.

A w stajence Dzieciąteczko , tulone przez troskliwą Maryję i stojącego u boku Józefa.

Wspaniałe kolędy, taniec, radość, zaduma i wzruszenie. Dzieci wypowiadające swoje kwestie z przejęciem, starannie i z uśmiechem na twarzy. Wspaniałe stroje, światła, dekoracja w barwach biało- czerwonych, swoboda i radość z przedstawiania. A wszystko to na oczach całej rodziny, której towarzyszyły łzy wzruszenia, uśmiech, radość i wdzięczność za wspaniały nastrój i niepowtarzalny wieczór.

Radość, zadowolenie, duma i szczęście w oczach dzieci. Podziękowania, łzy wzruszenia i słowa uznania od rodziców i dziadków – bezcenne.

Za ten niezwykły wieczór bardzo dziękujemy …

[peg-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/103802150532483221753/albumid/6636805398673563441?alt=rss&kind=photo” ]

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.