Mamy marzenia

Kochane przedszkolaki!

Dziś zastanowimy się nad tym, że każdy z nas jest inny. Tak samo każde dziecko jest inne i lubi robić coś innego. Każdy ma inne plany i marzenia.

Przyjrzyj się dzieciom na poniższych obrazkach i powiedz, co one lubią robić. Kim mogą zostać w przyszłości? A jak Ty lubisz spędzać wolny czas?

Na drugim obrazku, dzieci marzą o zabawkach… Przyjrzałeś się dokładnie? Potem zamknij oczy i pomyśl, co Ty bardzo chciałbyś dostać. Swoje marzenia narysuj na oddzielnej kartce. Udało się? Pochwalisz się swoją pracą? Jeśli masz na to ochotę, czekam na zdjęcia rysunków pod mailem j.lubiejewska@niezapominajka.naszsrem.pl lub niezapominajka@naszsrem.pl

A teraz czas na zabawę rozwijającą wyobraźnie „Różne opowiadania”. Potrafisz pokazać emocje dzieci.

Teksty Bożeny Formy:

  • Tomek bawi się w swoim pokoju. Nagle słyszy dziwne szmery. Jest przerażony. Biegnie do mamy. Mamusia postanawia sprawdzić, co to za odgłosy. Trzyma Tomka za rękę i wraca do jego pokoju. Po cichu skradają się w kierunku firanki, zza której nagle wychodzi kot. Ach, to jego sprawka. Tomek bierze go na ręce, przytula, głaszcze i żartobliwie mu grozi. Uśmiecha się do mamy.
  • Dzisiaj są urodziny Marty. Marta jest bardzo smutna, ponieważ wszystko jest przygotowane, a goście nie przychodzą. Ciągle pyta rodziców, która godzina. Siada na fotelu i zaczyna płakać. Nagle słychać dzwonek. Biegnie do drzwi – otwiera je… o!!!! ze zdziwienia otwiera buzię. Ile gości. Cała rodzina i dzieci. Wszyscy mają kolorowe balony i prezenty, uśmiechają się. Marta jest szczęśliwa. Radośnie bije jej małe serduszko. Zaprasza gości do środka.
  • Tymon bawi się z Arturem klockami. Jest bardzo zadowolony i szczęśliwy. Nagle podbiega do nich Tomek. Nie zwraca uwagi na Tymona. Szepce coś Arturowi do ucha i po chwili chłopcy odchodzą. Tymon jest bardzo smutny. Zaczyna płakać. Po chwili staje się bardzo zły. Niszczy piękną budowlę z klocków. Kładzie się na dywanie i płacze, uderzając rękami o dywan. Nagle podchodzi do niego Ada i Rafał. Pocieszają go i zapraszają do wspólnej zabawy, Tymon znów się uśmiecha. Jest zadowolony i miły.

Może wspólnie pobawimy się przy piosence „Różne Minki”. Rymowana Gimnastyka dla smyka to coś co przedszkolaki uwielbiają. Piosenka znajduje się na dole.

Mam dla chętnych także kostki emocji. Można buźki narysować też samemu. Najlepiej taką kostkę wydrukować na sztywnej kartce. Powodzenia. Znajdziecie również twarze do wydrukowania i połączenia różnych minek.

Pozdrawiamy serdecznie,

Jagoda Lubiejewska i Anna Woźna

Ps. Mail do kontaktu – j.lubiejewska@niezapominajka.naszsrem.pl lub niezapominajka@naszsrem.pl

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.